Vorming, Toerusting en Ontmoeting

Catechese

Wat is catechese? Tijdens de bijeenkomst gaan de catecheten, begeleiders, met de jeugd in gesprek. Wanneer? Elke 3e woensdag van de maand van september t/m juni.  De catechese is voor kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool en jongeren van het voortgezet onderwijs. Er zijn dus twee groepen. Hieronder de uitleg per groep.

Groep basisonderwijs

Met de kinderen van de basisschool zijn het vooral verkennende gesprekken. Uitleg over ons geloof, onze gemeente, vormen van diensten, inrichting kerkgebouwen, soorten kerkgebouwen, andere geloven. Daarnaast leren ze de bijbel kennen door er in te lezen. Ze denken na over gebed en zingen/luisteren naar een lied. De catecheten ondersteunen de kinderen om te ontdekken hoe ze denken over kerk en geloof. Er zijn verschillende werkvormen. Dat kan door met elkaar in gesprek te gaan, samen een spel doen, een creatieve opdracht of we bekijken een afbeelding/videofragment.

Groep voortgezet onderwijs

De groep voortgezet onderwijs is  o.l.v. onze predikant en een catecheet. Ze lezen een Bijbeltekst en gaan daarover met elkaar in gesprek. Waarom is deze tekst geschreven, wat bedoelt de schrijver ermee, wat betekent geloof voor mij, wat kan ik met deze tekst in mijn dagelijks leven… Soms bekijken ze een videofragment en/of afbeelding.

Catechese is natuurlijk ook ontmoeting met anderen kinderen/jongeren uit onze gemeente die nadenken over geloof en de kerk. Bij beide groepen heerst er een gemoedelijke, gezellige en respectvolle sfeer. De tijd vliegt voorbij…

Voor meer informatie kunt u terecht bij
Groep basisonderwijs                  : Dicky van ’t Hoff  dicky.vanthoff@gmail.com
Groep voortgezet onderwijs       : Ds. Johan Langelaar  langelaar@pkn-vianen.nl

Jongerengespreksgroepen

Voor jongeren in de leeftijd na het voortgezet onderwijs is er “Eating & Meeting”. Na afloop van de mottodiensten gaan ze samen lunchen en praten ze na over de mottodienst.

Caféglise

Elke tweede dinsdag van de maand, na een Mottodienst, biedt de Grote Kerk gastvrije ruimte aan in de Korte Inloop (vanaf 18.00 uur). Napraten, bijpraten, informele ontmoetingen, gewoon even snel (als gezin) een maaltijd gebruiken omdat je zoals vaker geen tijd hebt – of juist rustig met elkaar de maaltijd gebruiken, de dominee eens even aanschieten, rondhangen, de tuin proeven en – last but not least – gezelligheid.

Na de maaltijd kan ieder zijns weegs gaan, je kunt blijven of juist dan pas komen voor de inhoudelijke activiteit om 20.00 uur. We hebben mensen gevonden, telkens kokende koppels, die de maaltijd voor u willen bereiden! Voor de maaltijd zal een zacht prijsje in rekening worden gebracht. Op deze wijze wil de werkgroep Vorming, Toerusting en Ontmoeting de informele banden in de gemeente versterken en – voor belangstellenden actuele onderwerpen aan de orde stellen.

Voor de maaltijd is het wel gewenst je even op te geven!
Inschrijven op de lijst bij de ingang van de kerk, of een mailtje sturen aan Frans den Oudsten, email: denoudstenf@gmail.com, of een Sms’je, whatsapp of bellen met Janneke Hogendorf, tel. 06-30596832

Agenda

Evensong 18 september 2022

18 september om 16:00 - 17:00

De Evensong van deze zondagmiddag wordt uitgevoerd door het Zwols Vocaal Ensemble olv Martien Hovestad, een organist en de liturg is Willem Bams. Aanvang [...]

Evensong 10 juli 2022

10 juli om 16:00 - 17:00

De Evensong van deze zondagmiddag wordt uitgevoerd door het Dean Close School Choir (VK) olv Simon Bell, organist Rienk Bakker en een liturg. Aanvang [...]

Evensong 24 april 2022

24 april om 16:00 - 17:00

De Evensong van deze zondagmiddag wordt uitgevoerd door het St. Joriskamerkoor olv Wouter Verhage, organist Rienk Bakker en liturg ds Henk Kroese. Aanvang 16:00 [...]

Mottodienst

10 april om 10:00 - 11:00

Voorganger: Mirjam van der Werff

Evensong 20 maart 2022

20 maart om 16:00 - 17:00

Choral Evensong in de Grote kerk te Vianen Na een periode van stilte nemen de Choral Evensongs in Vianen op zondag 20 maart weer [...]

Evensong 14 november 2021

14 november 2021 om 16:00 - 17:00

Op zondagmiddag 14 november wordt naar verwachting de laatste Evensong van 2021 uitgevoerd in de Grote Kerk van Vianen. Later meer informatie ...... Aanvang [...]

Kerkomroep Grote kerk Vianen

Nieuws

Nieuw begin inloophuis Vianen

Een ontmoetingsplek voor iedereen Na 25 gastvrije jaren sluit De Korte Inloop eind maart 2022, maar een team vrijwilligers onder verantwoordelijkheid van de PKN-Vianen [...]